… Носили чоловіки! Так, саме з цієї прикраси 7 тис. років тому в Азії визначався статус чоловіка. В Азії чоловічі сережки були символом влади, а з поміж інших прикрас їх знаходили і в гробницях фараонів. Також прикраса вважалась оберегом від злих духів, які, як вважалося, потрапляли саме через вуха.
Сережки як жіночі прикраси почали носити вже гречанки та римлянки, ці прикраси були вінцем ювелірного мистецтва того часу і являли собою круглий диск зі спадаючими золотими підвісками. Раби ж носили сережки лише в одному вусі, далі ця традиція поширилась на людей низьких за статусом.
Скіфські сережки мали свої “тренди” і представляли обручки, монети або інші круглі форми. Виготовляли їх з золота, яке за однією з версій видобували на Закарпатті. Носили сережки здебільшого аристократія, жерці та військові, а лише після налагодження зв’язків із Грецєю і жінки почали носити сережки.
У середні віки сережки попали під заборону, для жінок на той час це був символ розпусти. Робити дірки в вухах церква забороняла всім, та деяка категорія чоловіків пішла всупереч таких норм. Тому у циган, злодіїв та піратів сережка ставала не лише показником статусу, а й приналежності до однієї з цих категорій.
Епоха відродження зняла заборону на це прикраси, але в моду воно входило повільно. І головний внесок у розклад цього управління знову зробили чоловіки. Французькі королі та аристократія почали носити сережки з каменів, привезених з Індії та сходу. Окрему подяку можна виявити Генріху ІІІ який постійно носив сережки з перлинами і відродив моду на носіння цієї прикраси.
Сережка, як жіноча прикраса починає набирати обертів лише в епоху Бароко та Рококо і з цього моменту популярність лише зростає.Та з історичної точки зору – поки чоловіки носили сережки значно довше, та жінки можуть посперечатись у красі та елегантності сережок на жіночий манер.