Чокер: тренд 90-х та давня прикраса?

Перші згадки про них були ще в середині третього тисячоліття до нашої ери, а древні римлянки носили цю прикрасу як доказ статусу.

Але справжню популярність чокер мав у корінних американців вони почали носити цей аксесуар як оберіг. Їх виготовляли з кісток тварин та птахів, дерев особливих порід, а також викинутих на берег черепашок.

Наступний пік моди на чокери припав на епоху Просвітництва. Тоді в моду увірвалися відкриті сукні з глибокими декольте, об’ємні високі зачіски, і кольє-чокер напрочуд гармонійно вписалося в цю композицію.

Чорна оксамитова стрічка стала актуальною межі 1840-70-х років. Чорний оксамит чудово відтіняв блідість шкіри, акцентуючи увагу на шляхетному походженні жінки, підкреслюючи її природну крихкість і вразливість.

У 1990-ті роки напрямок панк-року швидко переходив у стиль диско-поп-культури і чокери знову злетіли на пік популярності і стали трендом.

Сьогодення ж диктує новий погляд на цю прикрасу, бісерні чокери  традиційним орнаментом стають все більш популярними. З одного боку це повернуння до моди 90-х та початку 2000-х, з іншої використання українських мотивів в повсякденних образах.