Значення кольору у прикрасах

Червоний – синонім пристрасті, сили, динаміки та спраги життя. Жінка, що віддає перевагу червоним каменям, обожнює, коли всі погляди націлені на неї. Червоний колір здатен підсилювати енергію, він активізує всі функції організму. Найчастіше його поєднання можна зустріти з чорним кольором, який є поглинаючим і трохи блокує занадто потужну енергетику червоного. Наші предки вірили, що червоний колір має подвійне значення, він був символом життя і смерті.

Чорний колір в противагу червоному нагадує про сум, горе, смерть. Хоча в  деяких регіонах вважають: чорний – колір землі, символ багатства, плодючості, колір землеробів. Зараз є цей колір вважається класичним і повсякденним, з ним можна знайти безліч цікавих прикрас. До чорного пасують майже усі кольори, та виглядають з ним більш ефектніше.

Білий – символ кохання. Білий колір символізує невинність, чистоту, непорочність. Білий колір працює як фільтр, через який проходить тільки потрібна вам енергетика, колір очищає і дарує відчуття гармонії. В українських традиціях сорочки вишиті білою нитки носили лиш незаміжні дівчата, це переросло у сучасні білі сукні. А мода носити білі баламути з часом переросла у тренд, який нікуди не зникає останні декілька років, використання перлів у різних прикрасах

Жовтий – означає радість, підсилює відкритість людини, напевно тому цей колір асоціюється з оптимізмом. Також разом з золотистим ці кольори символізують Сонце, а отже і життя. Хоча в традиційних прикрасах він частіше доповнює зелений, або червоний, та популярність жовтого бурштинового намиста не вщухає і до сьогодні.

Зелений вважається найприроднішим, колір означає весну, молодість, красу і безтурботність. Раніше цей колір здебільшого використовували жінки, та популярний він був у Західній Україні. Та у сьогоденні зелений часто обирають люди з гарною інтуїцією та творчими здібностями, таким людям хочеться вирізнятись з поміж інших.

Рожевий – вибір тих, хто в душі “вічно молодий”. Жінка, яка обирає прикраси з рожевим камінням — добра і чуйна.

Фіолетовий – магічний колір, що поєднує в собі непоєднуване – енергію льоду (синього) і полум’я (червоного). Власниця прикрас із декором фіолетового кольору — також особистість нестандартна та екстравагантна. Хоча такі кольори раніше використовували рідко, та зазвичай пов’язували їх з душею та емоційним станом людини.

Блакитний — колір літнього неба зустрічається на прикрасах мрійниць та романтичних натур, які так і хочуть політати в просторах безхмарної блакиті. Так і наші предки вважали, що цей колір символізує неосяжність, ніжність та благородство.

Синій — синій колір вважався наймогутнішим оберегом, тому й носили його зазвичай чоловіки. Зараз ж на синій часто звертають увагу сильні і владні натури.